به گزارش  چیلان ، پس از برگزاری موفقیت آمیز نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی که به همت انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در هفته گذشته برگزار شد، همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست و فرآیند احیا مستقیم آهن با هدف رویکرد و بررسی وضعیت بومی سازی کاتالیست و فرآیند احیا مستقیم آهن به میزبانی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو برگزارخواهد شد.

امیرهومن کریمی وثیق مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو و دبیر سومین همایش دوسالانه بومی سازی کاتالیست و فرآیند احیا مستقیم آهن با اعلام این خبر به  چیلان  گفت: شرکت نفت و گاز سرو به عنوان برگزار کننده این همایش به دنبال آن است تا با ایجاد محیطی صمیمی میان متخصصین فولاد و متخصصین صنعت کاتالیست، علاوه بر حداکثرسازی تعامل میان آنها و ایجاد زبان مشترک، هم افزایی مورد نیاز بومی سازی صنعت فولاد را ایجاد نماید.
وی گفت: سخنران های کلیدی این همایش از مجموعه های چون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت ملی فولاد، مجتمع های فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خوزستان، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، شرکت MME خواهند بود.
کریمی وثیق با اعلام اینکه شرکت نفت و گاز سرو به عنوان یکی از پیشگامان تولید کاتالیست در صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش در ایران شناخته می شود افزود: یکی از برنامه های ویژه در همایش امسال، رونمایی از دو تمبر اختصاصی “ایران ساخت” و تمبر اختصاصی “یادبود بومی سازی صنعت کاتالیست” است.
شرکت نفت و گاز سرو با تولید کاتالیست های احیا مستقیم آهن موفق به قطع وابستگی ایران از واردات یکی از استراتژیک ترین کالاهای صنعت فولاد گردیده است.