جمعه 8 مرداد 1400  
 
Friday, July 30, 2021  
 
الجمعة, ذو الحجة 20, 1442  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار فولاد
1400/4/27 يكشنبه
رشد ۱۲۸ درصدی صادرات فولاد در بهار ۱۴۰۰
در فصلی که گذشت شرکت‌های بزرگ کشور بیش از ۲ میلیون و ۷۸ هزار و ۳۶ تن فولاد صادر کردند که ناظر بر رشد ۱۲۸ درصدی عملکرد آنها در هم‌سنجی با پارسال است.

  عملکرد شرکت‌های ذوب‌آهن و فولاد مبارکه‌ اصفهان، فولاد خوزستان، فولاد اکسین، فولاد هرمزگان، فولاد آلیاژی ایران، فولاد آذربایجان، فولاد خراسان، فولاد کاوه جنوب، صبا فولاد، فولاد بناب، جهان فولاد سیرجان، سنگ آهن چادرملو و فولاد کویر حاکی است در خردادماه امسال این شرکت‌ها ۹۱۶ هزار و ۲۳۶ تن فولاد صادر کردند که حاکی از رشد ۱۰۴ درصدی در مقایسه با خرداد ماه ۹۹ است.

در این میان، فولاد خوزستان با صادرات ۵۲۳ هزار و ۳۲۱ تن بلوم، بیلت و اسلب در سه ماهه نخست امسال بهترین عملکرد را در بین شرکت‌ها داشت و رشد ۹۲ درصدی به ثبت کرد.

پس از آن ذوب آهن اصفهان با صادرات ۳۱۵ هزار و ۸۴۴ تنی و رشد ۷۵ درصدی و فولاد مبارکه با صادرات ۲۶۷ هزار و ۸۶۱ تنی و رشد ۳۲۵ درصدی در مکان‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

بهترین عملکرد خرداد ماه نیز به ترتیب به  فولاد خوزستان با ۱۸۲ هزار و ۱۳۴ تن، فولاد مبارکه با ۱۶۱ هزار و ۸۲۹ تن و فولاد کاوه جنوب با ۱۲۳ هزار و ۶۰۰ تن رسید.

بلوم، بیلت، اسلب، ورق عریض، مقاطع آلیاژی- مهندسی، میلگرد، آهن اسفنجی و بریکت گرم، عمده محصولات فولادی صادراتی را تشکیل می‌دهند.

 مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در سال گذشته ۹ میلیون تن بوده که نسبت سال ۹۸، کاهش ۱۳.۱ درصدی نشان می‌دهد.

این کاهش صادرات از نظر وزنی یک میلیون و ۳۶۲ هزار تن بوده است. پارسال صادرات فولاد میانی کشور ۶ میلیون و ۱۶۲ هزار تن بوده که کاهش ۱۱ درصدی را نسبت به سال ۹۸ نشان می‌دهد.

از صادرات فولاد میانی در سال گذشته، سهم صادرات بیلت و بلوم چهار میلیون و ۵۶۴ هزار تن و سهم صادرات اسلب یک میلیون و ۵۹۸ هزار تن بوده است. صادرات اسلب در سال ۹۹، کاهش ۲۳ درصدی را تجربه کرده و صادرات بیلت و بلوم، ۶ درصد کاهش یافته است.

کارشناسان معتقدند، برنامه‌های توسعه‌ای کشورهای پیشرو فولادی به‌ویژه هندوستان، رفع محدودیت‌های کرونایی و بازگشت دیگر شرکت‌ها به مدار تولید، خطری برای بازارهای صادراتی فولاد ایران است و باید از حالا برای صادرات ۱۵میلیون تنی در افق ۱۴۰۴ برنامه داشته باشیم

رشد 9 درصدی تولید شمش فولاد در بهار 1400

بررسی آمار عملکرد شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی، تولید بیش از 6.18 میلیون تنی شمش فولاد این شرکت ها و رشد 9 درصدی آن در مقایسه با سه ماهه 99 را نشان می دهد.

بیشترین تولید شمش در این مدت متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با 2 میلیون و 685 هزار و 410 تن بود که رشد 3 درصدی نشان می دهد.

پس از آن فولاد خوزستان با 927 هزار و 532 تن (افت 9 درصدی) و ذوب آهن با تولید 580 هزار و 646 تن شمش (بدون تغییر) در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

برپایه این آمارها، در سه ماهه نخست امسال 50 هزار و 656 تن شمش بلوم و 73 هزار و 951 تن شمش بیلت در شرکت فولاد آلیاژی ایران، 12 هزار و 264 تن شمش در فولاد آلیاژی ایران (اینگات)، 195 هزار و 475 تن شمش بیلت در میدکو، 35 هزار و 626 تن شمش بیلت در گروه ملی صنعتی فولاد ایران، 417 هزار و 741 تن شمش بیلت در فولاد کاوه جنوب، 296 هزار و 314 تن شمش بیلت در فولاد خراسان، 306 هزار و 212 تن شمش بیلت در چادرملو، 231 هزار و 99 تن شمش بیلت در ارفع، 112 هزار و 473 تن شمش بیلت در فولاد بناب و 258 هزار و 338 تن شمش بیلت در جهان فولاد سیرجان تولید شد.

** افت 5 درصدی تولید در خرداد ماه

بررسی عملکرد شرکت های مذکور حاکی از تولید یک میلیون و 842 هزار و 309 تنی شمش فولاد در خرداد ماه است. آماری که در مقایسه با خرداد 99 کاهش پنج درصدی نشان می دهد.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر