شنبه 3 مهر 1400  
 
Saturday, September 25, 2021  
 
السبت, صفر 18, 1443  
 

...

  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار معدنی
1400/5/4 دوشنبه
چرایی افت قیمت سنگ آهن
در چند روز گذشته قیمت سنگ آهن در بازار واردات چین با کاهش همراه بود و این افت بها مرتبط با خبرهای جدید در مورد برنامه های کاهش تولید فولادسازان چین بود، اگرچه در بازارهای امروز این روند کاهشی متوقف و بهای عیار 62 درصد تا 0.4 درصد رشد داشت.

البته بهبود حجم خرید ها و رشد قیمت فولاد اجازه نداد افت قیمت سنگ آهن شدید باشد. در روز گذشته متوسط قیمت سنگ آهن 62 درصد با یک دلار افت روزانه 201 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده و میزان افت قیمت هفتگی نیز تا 19 دلار ثبت شده که این حدود قیمتی پایین ترین میزان از اواخر ماه می می باشد.

مقامات چین اعلام کرده اند برای آن که تولید فولاد چین از سطح تولید سال قبل بالاتر نرود تولیدات بایستی تا 60 میلیون تن تا آخر سال کاهش داشته باشد. در استان شاندونگ هم هدف تولید امسال کمتر از 76.5 میلیون تن تعیین شده است. قابل ذکر است تولید فولاد چین نیمه نخست سال جاری میلادی 563.3 میلیون تن بوده که 64.3 میلیون تن معادل 11.8 درصد از مدت مشابه سال قبل بالاتر بود.

از آنجایی که قیمت ها کاهش داشت و ناشی از جو بخش تقاضای منفی بود ولی فعالیت بازار بهبود داشت و تمایل به خرید بین کارخانه ها ایجاد شد چون با هزینه های بالای تولید مواجه هستند.

میزان موجودی محصولات فولادی کارخانه ها و تجار برای 5 محصول فولادی اصلی 5.5 و یک درصد افت داشته و به ترتیب 6.98 و 18.69 میلیون تن ثبت شد که به دلیل محدودیت های تولید بود. ولی تقاضای داخلی در سطح متوسط باقی ماند از این رو قیمت میلگرد و بیلت در بازار چین به ترتیب 3.6 و 3.1 دلار هر تن رشد داشت.


 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر